Index For DTC: P0130-P0159
DTC CHART - P0130-P0159
DTC(1) Items (CONSULT-III screen terms)
CONSULT-III GST(2) ECM(3)
P0130 0130 A/F SENSOR1 (B1)
P0131 0131 A/F SENSOR1 (B1)
P0132 0132 A/F SENSOR1 (B1)
P0133 0133 A/F SENSOR1 (B1)
P0137 0137 HO2S2 (B1)
P0138 0138 HO2S2 (B1)
P0150 0150 A/F SENSOR1 (B2)
P0151 0151 A/F SENSOR1 (B2)
P0152 0152 A/F SENSOR1 (B2)
P0153 0153 A/F SENSOR1 (B2)